RÖVIDKURZUSOK

AKTUÁLIS

SZERETNÉL ELMÉLYÜLNI A KÉPZŐMŰVÉSZET ÁRAMLATAIBAN?
ISMERD MEG A MŰVÉSZET TÖRTÉNETÉT A KEZDETEKTŐL NAPJAINKIG!

A képzőművészet történetével foglalkozó kurzussorozatunkon hallgatóink vetítéssel illusztrált előadásainkon a kezdetektől a modernen át, egészen a kortárs művészetig kaphatnak áttekintést a művészettörténet jellegzetes korszakairól, a legfontosabb alkotókról és műveikről Győrffy László kortárs képzőművész előadásában.

KIKNEK SZÓL A KURZUS?
A kurzusokra várjuk az érettségire vagy művészeti pályára készülőket, a művészetet kedvelő és érteni vágyó felnőtteket, tehát mindazokat, aki szeretnének elmélyülni a művészettörténet rejtelmeiben.
A KURZUS FELÉPÍTÉSE

I. Őskortól a 19. század közepéig (Realizmus)

II. Modernizmus: az impresszionizmustól a 20. század közepéig

III. Kortárs művészet: 1945-től napjainkig

KIKET VÁRUNK?

A képzés egy éves tanmenete három egymást követő kurzusból áll, melyekre külön-külön is lehetőség van beiratkozni. I. Őskortól a 19. század közepéig (Realizmus) A nyolc alkalmas kurzus az emberiség kezdetétől nagy ívet jár be az antik, majd a középkori, reneszánsz és barokk művészeten át a felvilágosodás utáni korszakig, a 19. század közepéig, amelyet a romantika művészképe és a realista törekvések jellemeznek. II. Modernizmus: az impresszionizmustól a 20. század közepéig A modern művészet hajnalától induló kurzus a századforduló és a 20. század elejének nagy izmusait / avantgárd mozgalmait veszi sorra a második világháborúig. III. Kortárs művészet: 1945-től napjainkig A harmadik kurzus a 1945-től egészen napjainkig mutatja be az egymást követő vagy az egymással párhuzamosan működő irányzatokat, a legfontosabb hazai és nemzetközi kortárs tendenciákat és művészeket.

OKTATÓ

Győrffy László

képzőművész

KURZUSOK STRUKTÚRÁJA:

2 tanóra alkalmanként / 1 alkalom hetente / 8 alkalom kurzusonként / 3 kurzus évente

TANDÍJAK:

Egy kurzus: 26 900 ft (8 alkalom/16 tanóra)
Egyéves tandíj / 3 kurzus: 69 000 ft (24 alkalom/48 tanóra)

KURZUSOK ÉS BEIRATKOZÁSI HATÁRIDŐK:

Következő kurzusok:
I. Őskortól a 19. század közepéig (Realizmus): 2021. október 19-től
II. 19.sz közepétől a II. Világháborúig (Izmusok) 2022.01.11. – 03.01.
III. II. Világháborútól napjainkig (Kortárs) 2022.03.22 – 05.17.

Időpontok:
1. csoport: kedd, 17:00
2. csoport: kedd, 19:00.

A vírushelyzet miatt a kurzust online tartjuk!

Beiratkozási határidők:

A kurzusokra az első óra előtti hét péntekéig van lehetőség beiratkozni. Az előadások limitált férőhelyesek, a csoportokat a befizetések sorrendjében töltjük fel. Jelentkezni e-mailben a corvinrajziskola@gmail.com címen lehet.

leginspirálóbb képzést, kurzust.