Kozma Gábor, a ZWOELF stratégiai és design stúdió Senior grafikusa, ArtHungry-díjas grafikus tervezőművész. Munkája során hatalmas szerepet tulajdonít az aktív megfigyelő jelenlétnek, illetve a megbízókkal történő konzultációk során a részletekbe merülve építkezik egészen a sikeres projekt megvalósulásáig.
Jó olvasást kívánunk a vele készített interjúhoz!
Hogy sodródtál a grafikus szakma irányába? Mindig is az volt a célod, hogy ezzel foglalkozz?
Mindig is nagyon szerettem rajzolni, alkotni, kreatív énemet kibontakoztatni, ám sokáig a biológia jobban érdekelt. Aztán végül úgy láttam, hogy bár a terület nagyon érdekel, de komolyan és nagyon elmélyülten nem vonz. Így végül kanyart vettem és felvételt nyertem a debreceni Kós Károly Művészeti Szakgimnáziumba. 5 év szakmai tanulás után úgy éreztem, hogy ebben megtaláltam a helyem és a továbbtanulás mellett döntöttem, Egerben a VMI-n végeztem el az alapszakot, majd a mester diplomámat a MOME-n.
A grafikus szakma mely területét érzed a legközelebb magadhoz és miért?
Elég sok területén kipróbálhattam magam, de talán amiben igazán sajátomnak érzek az a kreatív gondolkodás része. Belelátni egy adott területben, amibe sok esetben magamtól nem is mélyültem volna el. Majd helyére rakni a kirakós darabjait, hogy a végén az általam adott vizuális nyelven szólaljon meg a produktum és közvetítse a kívánt üzenetet. Majd ebben megtalálni az adott ügyfélhez a legmegfelelőbb utat, hogy a leghatékonyabban tudjam neki átadni neki. Jelenleg ebben érzem a szakmám legnagyobb kihívását és éppen ezért mozgat is annyira.
Kik voltak a legnagyobb hatással rád abban, hogy grafikák készítésével foglalkozz?
Legnagyobb hatással édesapám volt rám, aki szintén reklámgrafikai irányba kezdte munkásságát, így mindig tudott nekem szakmai tanácsot is adni és kellően kritikus hátszél is volt.
Mit tanácsolnál annak, aki grafikák készítésével szeretne foglalkozni?
Én hiszek abban, hogy bár az alapvető esztétikai és technikai tudás is nagyon fontos, de nem minden. Láttam már rengeteg gyönyörű grafikát, arculatot vagy csomagolást, melyeknek alapvető logikai buktatói voltak. Ebben a szakmában az impresszívitásnak és a logikus átgondoltságnak egyformán jelen kell lennie, így ezeket párhuzamosan erősítünk kell. Teret kell adni művészi énünknek, de minden feladat előtt alaposan körbe kell járnunk azt a kérdést amire választ szeretnénk adni.
Mit adhat szerinted egy előkészítő azok számára, akik grafikusok szeretnének lenni?
Ebben a szakmában nagyon könnyen lehet látványos eredményeket felmutatni a technikai eszközöknek hála. De ezek akkor igazán működőképesek, ha van mögöttük átgondoltság és tudatosság. Ez pedig legjobban az alapok vizsgálatán és megértésén keresztül tud beépülni. Minél előbb kezdi az ember megismerni az összefüggéseket, amelyek egy jó design, grafika vagy arculat mögött vannak, annál hamarabb alakul ki egy saját világnézet és eszköztár.
Ha szeretnétek jobban megismerni, vagy inspirálódni Kozma Gábor munkásságából, akkor tekintsétek meg instáját.
Köszönjük a beszélgetést!
Szentesi Balázs
Budapest, 2025. Január
Rólunk mondtátok...
A Corvin rajziskola 1994 óta sikeresen
működő, a képzőművészet és a design
oktatásán alapuló művészeti iskola.
Sokszínű képzéspalettánkon minden
művészet iránt nyitott érdeklődő
megtalálhatja a számára
leginspirálóbb kurzust.
Cím: 1111 Budapest, Vak Bottyán u. 3. Földszint, bal oldali kapu
SZEMÉLYES ÜGYINTÉZÉS:
Szeptembertől júniusig minden
kedd, csütörtök, péntek 15:00-18:00-i
szombat 12:00-16:00
TELEFONOS, E-MAILES ÜGYINTÉZÉS:
minden hétköznap 12:00-18:00
Oktatásszervezés: +36 70 609 1801
e-mail: corvinrajziskola@
A Corvin harminc éves működése során mindig segített azokon a fiatalokon, akik szociális helyzetüknél fogva nem engedhetik meg maguknak, a minőségi művészeti képzést. A Corvin missziója, hogy évente 2 alkalommal magas összegű ösztöndíjjal támogassa a tehetségeket. Szeptemberben RAJZÓRÁINKRA, tavasszal DESIGNER KÉPZÉSEINKRE hirdetünk pályázatot. Kérünk Titeket, hogy amennyiben módotok van rá, támogassátok alapítványunkat, hogy egyre több tehetség tudjon a Corvinban fejlődni!
Tudástár az Oktatásért Közhasznú Alapítvány Unicredit:
10918001-00000085-70900018
Szerződési feltételek
Adatkezelés
Minőségpolitika
Szerzői jogi szabályozás
Partnereink
Felnőttképzési programunk
Copyright 2025 – All Rights Reserved.