fbpx
Corvin Rajzisklola logoKÉPZÉSEINK

FELNŐTTKÉPZÉSEK

tovább a felnőttképzések oldalára →

ANIMÁCIÓ/MOZGÓKÉP

GRAFIKA BRAND DESIGN

GRAFIKA ILLUSZTRÁCIÓ

GRAFIKA WEB DESIGN

TÉR- ÉS FORMATERVEZÉS

ONLINE TARTALOMGYÁRTÓ

TINI RAJZI ELŐKÉSZÍTŐ

RAJZ ÉS FESTÉSZET

tovább a rajz és festészet oldalára →

RAJZ ÉS FESTÉSZET ŐSZTŐL

NYÁRI RAJZ/FESTÉSZET

OLAJFESTÉSZET

AKVARELL FESTÉSZET

PASZTELLKRÉTA

VEGYES TECHNIKÁK

ÁLLATI GRAFIKÁK

MESEILLUSZTRÁCIÓ

DIGITÁLIS ILLUSZTRÁCIÓ

KÉPREGÉNY

RÖVID KÉPZÉSEK

tovább a rövid képzések oldalára →

DIGITÁLIS ILLUSZTRÁCIÓ

MESEILLUSZTRÁCIÓ

DESIGN SKETCHING

KÉPREGÉNY

KÖNYVKÖTÉSZET

SAJÁT LOGÓ KÉSZÍTÉSE

GRAFIKAI TECHNIKÁK

KARAKTERTERVEZÉS

POP-UP KÖNYV

KALLIGRÁFIA

FELVÉTELI ELŐKÉSZÍTŐK

tovább a felvételi előkészítők oldalára →

TEXTIL / DIVAT

ÉPÍTŐMŰVÉSZ

MŰVÉSZETTÖRTÉNET

NYÍLT NAP

KIBESZÉLŐ

RÓLUNK

KAPCSOLAT

SZERZŐDÉSI FELTÉTELEINK

PARTNEREINK

illusztrátor_illusztráció_képzés_rofusz_kinga_design_corvin_rajziskola_rajz_illusztrálás_báb_könyv_mese_rajzolás_karakter

Interjú Juhász Ádám formatervezővel

Juhász Ádám elismert formatervező, volt Corvinos, a MOME-n végzett. Különleges formájú és fényű világító testek tervezésével foglalkozik. Saját márkája az ADAMLAMPS nevet viseli, mely már nemzetközileg ismert.

Jó olvasást kívánunk a vele készített interjúhoz!

Hogy sodródtál a formatervezés és a világítótestek tervezése felé? Mindig is az volt a célod, hogy ezzel foglalkozz?

A miskolci Gábor Áron Szakközépiskola és Művészeti Középiskolába jártam és Ötvös – Fémművesként végeztem. Az utolsó, ötödik szakmai évben az Iparművészeti Egyetem felvételije előtt (Moholy-Nagy Művészeti Egyetem) jártam több szakmai kurzusra és előkészítőre. Így találkoztam a Corvin Rajziskolával és annak képzéseivel is: ilyen volt a rajz és a formatervezés.

Hogy játszott szerepet a Corvin abban, hogy formatervező legyél?

A középiskolai években szerzett ötvös – fémműves képzettséggel célom volt szakmailag tovább fejlődni és tanulni. A budapesti Corvin Rajziskolába kifejezetten a fémműves formatervezés és rajzi előadásmód miatt jártam, amely nagyban segített a sikereses felvételiben. Az Iparművészeti Egyetem Fémműves Formatervező szakára abban az évben másodszor jelentkeztem, és felvételt nyertem. A világítótestek tervezése, az ADAMLAMP márka egy út eredménye, melyet lényegében a formatervezés alapozott meg az egyetemi évek végén.

Mi a legnagyobb inspirációd, ha formatervezésről és tárgyak alkotásáról van szó?

Az inspirációt elsősorban a geometriából, alkotásból, továbbá az alapanyagokkal való kísérletezésből és számomra elérhető gyártástechnológiákból nyerem. 

Fontos számomra, hogy funkcionális és egyben dekoratív használati tárgyakat hozzak létre, melyek sikeresen eljutnak a felhasználóhoz.

Mit tanácsolnál annak, aki tárgyak tervezésével és formatervezéssel szeretne foglalkozni?

Nem tudok a formatervezéssel és tárgytervezéssel kapcsolatban lényeges és érdemi tanácsot adni. Annyi biztos, hogy kifejezetten és bátran ajánlom a Corvin Rajziskolát mindenknek aki ebben a világban szeretne kreatív tevékenységet végezni és alkotni,  bővíteni és színesíteni szeretné a látásmódját, vagy egy út elején jár és hasznos szakmai tapasztalatokat szerezne a döntéseihez és fejlődéséhez. 

rofusz4 copy.webpillusztrátor_illusztráció_képzés_rofusz_kinga_design_corvin_rajziskola_rajz_illusztrálás_báb_könyv_mese_rajzolás_művész_művészet

Köszönjük a beszélgetést!

 

Krasznai Kármen

 

  1. Szeptember