fbpx

TÉR- ÉS FORMATERVEZÉS BELSŐÉPÍTÉSZET

LEGYÉL DESIGNERE EGY JOBB VILÁGNAK! KÉPEZD MAGAD A FORMATERVEZÉS, BELSŐÉPÍTÉSZET TERÜLETÉN!

A Formatervezés, Belsőépítész képzés célja olyan  szakemberek oktatása, akik releváns tártasadmi problémákra reflektálnak a design eszközrendszerének alkalmazásával. A  képzett designereknek meghatározó szerepe van az élhető terek, városok, használati tárgyak tervezésében, a fenntartható életterek kialakításában, így egyre több kreatív, magasan képzett szakemberre van szükség. Arra fókuszálunk, hogy hallgatóink a formatervezés és a belsőépítészet, 3D látványtervezés alapvető eszközeitől kiindulva,  az aktuális trendekhez és piaci viszonyokhoz illeszkedő, stabil szakmai alapokat elsajátítsák.

Kíváncsi vagy, hogy miért olyan sikeresek a Corvinosok, itt meg tudod nézni a Nyílt Napon készült videónkat. Ne maradj le a felvételiről! Jelentkezz Augusztus 25-ig!

MI A CÉLJA A FORMATERVEZÉS, BELSŐÉPÍTÉSZ KÉPZÉSNEK?

A folyamatos konzultációkkal kísért projektfeladatok megoldásának köszönhetően, hallgatóink a naprakész elméleti tudás megszerzése mellett a 3D-s digitális kivitelezésben is gyakorlott, innovatív látásmódú tervezőkké fejlődhetnek. Egy éves képzésünk során használati tárgyak, bútorok és térkiegészítők, bel- és kültéri projektek tervezésére helyezzük a hangsúlyt.

A professzionális látvány és koncepciótervek készítése mellett a Lemezdesign-nal kialakított kapcsolatunk lehetővé teszi, hogy hallgatóink közvetlenül sajátítsanak el anyag és technológiai ismereteket, sőt a legjobban sikerült tervek kivitelezésre kerülnek, így a gyártás folyamatába is bekapcsolódhatnak, megismerkedhetnek valós, piaci elvárásokkal. Sőt, 2023-ban a Dagály Fürdőnek tervezett árnyékolók valós megrendeléssel már kikerültek a helyszínre. 2022 óta a DORKO is a partnerünk, design fronton erősítjük csapatukat az üzleteik berendezésekor. A képzés végén mindenki összeállíthatja versenyképes portfólióját, mellyel sikeresen pályázhat design stúdiók által hirdetett látványtervező munkákra, illetve sikerrel felvételizhet bármely magyar, illetve külföldi design egyetem  formatervező illetve építőművész MA vagy BA szakirányaira.

A képen látható munkát készítették: Majoros Míra, Katona Borbála

MIÉRT A CORVINT VÁLASZD?

Hogyan érjük el, hogy felkészültebb legyél mint pályatársaid?
Igaz, hogy nagyon magasak a Corvinban az elvárások, viszont diákjaink már az első félévben megismerik, és használni tudják a 3D technika és a makettezés alapvető eszköztárát, így a másodok félévben lehetőség van komplexebb koncepciótervek kidolgozására, piacképes portfólió összeállítására.

Diákjainkat pályáztatjuk hazai és nemzetközi megmérettetéseken, munkáik rendszeresen
jelennek meg offline és online médiafelületeken, évvégi kiállításunkra a szakma képviselői
is meghívást kapnak hogy ezzel segítsük őket pályájukon, a sikeres egyetemi felvételi
szinte garantált.

MIÉRT A CORVINT VÁLASZD?

Hogyan érjük el, hogy felkészültebb legyél mint pályatársaid?
Igaz, hogy nagyon magasak a Corvinban az elvárások, viszont diákjaink már az első félévben megismerik, és használni tudják a 3D technika és a makettezés alapvető eszköztárát, így a másodok félévben lehetőség van komplexebb koncepciótervek kidolgozására, piacképes portfólió összeállítására.

Diákjainkat pályáztatjuk hazai és nemzetközi megmérettetéseken, munkáik rendszeresen
jelennek meg offline és online médiafelületeken, évvégi kiállításunkra a szakma képviselői
is meghívást kapnak hogy ezzel segítsük őket pályájukon, a sikeres egyetemi felvételi
szinte garantált.

A képen látható munkákat készítették: Balogh Zsombor, Salamon Dávid, Tóth Attila

HOGYAN ÉPÜL FEL A KÉPZÉS?

A képzés négy 8 hetes modulból áll. Hallgatóink heti egy alkalommal vesznek részt tervezéselmélet órákon, ahol releváns, naprakész design gondolkodást sajátítják el koncepciótervek fejlesztésével foglalkoznak, heti egy alkalommal 3D látványtervezést tanulnak.

Hangsúlyt fektetünk a rajzi alapok, designsketcing elsajátítására, valamint technológia és anyagismeretre. A képzés heti 2-3 x 4 óra elfoglaltságot jelent. Az esti és szombati tanóráknak köszönhetően designerképzésünk munka vagy egyéb tanulmányok mellett is végezhető.

A képen látható munkákat készítették: Kökényes Melinda, Gáspár Petra, Kercsmár Zsuzsanna, Vétek Vilmos

KIKET VÁR A DESIGNERKÉPZÉS?

Várunk olyan kreatív felnőtteket, pályamódosítókat, akik a belsőépítészet, formatervezés, látványtervezés területein szeretnének hivatásos alkotókká válni, komoly érdeklődést mutatnak a design trendek, tendenciák iránt és érzékenyek a releváns társadalmi problémákra.

A képzésen szívesen látjuk a kreatív, önmagukat tovább képezni vágyó vállalkozókat, mérnököket, technológusokat, tárgyalkotó szakterületen dolgozókat, magyar és külföldi design egyetemek BA és MA felvételijére készülő fiatalokat (Mome, METU, AMI, SE SKK, UAAV, UDK). A magas szinvonalú rajzoktatásnak köszönhetően hallgatóink sikeres felvételi vizsgája szinte garantált.

Képen látható munkát készítette: Balogh Zsombor

corvin rajziskola formatervezes belsoepiteszet kepzes designerkepzes oktatas tanfolyam design d latvanytervezes lakbrendezo

KIKET VÁR A FORMATERVEZÉS, BELSŐÉPÍTÉSZET KÉPZÉS?

Várunk olyan kreatív felnőtteket, pályamódosítókat, akik a belsőépítészet, formatervezés, látványtervezés területein szeretnének hivatásos alkotókká válni, komoly érdeklődést mutatnak a design trendek, tendenciák iránt és érzékenyek a releváns társadalmi problémákra.

A képzésen szívesen látjuk a kreatív, önmagukat tovább képezni vágyó vállalkozókat, mérnököket, technológusokat, tárgyalkotó szakterületen dolgozókat, magyar és külföldi design egyetemek BA és MA felvételijére készülő fiatalokat (Mome, METU, AMI, SE SKK, UAAV, UDK). A magas szinvonalú rajzoktatásnak köszönhetően hallgatóink sikeres felvételi vizsgája szinte garantált.

A képen látható munkát készítette: Balogh Zsombor 

MILYEN VÉGZETTSÉGED LESZ?

A képzés sikeres elvégzésének eredménye iskolánk magániskolai középszintű tanúsítvány és a képzés alatt született munkákból összeállított versenyképes designer portfólió, mellyel építész és design stúdiókban látványtervező munkák sikeres elnyerése mellett BA és MA szintű egyetemi felvételik szakmai elvárásait is teljesíti.

A képen látható munkákat a DORKO-nak készítették: Majoros Míra, Zelei Lili, Horváth Cintia

MILYEN ESZKÖZÖKRE LESZ SZÜKSÉGED?

 • Laptop
 • Szoftverek: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, InDesign, (a teljes Adobe csomag diák verziója megvásárolható nálunk, kedvezményes áron), Rhinoceros 3D (egy évre ki tudod bérelni tőlünk kedvezményes áron)
 • Design sketchinghez: 5-6 db pasztell ecsetfilc (bézs, szürke leghalványabb árnyalatok), tűfilcek, fekete golyóstoll, esetleg akvarell (nem kötelező), A/4-es papírok (500 db)
 • Rajz / stílusgyakorlatok órára: tus vagy fekete filctoll, ceruza, szén, pitt, monopolradír, olcsó hajlakk, színes kartonok, rajzpapírok A/2, A/3, sketchbook vagy 500 db a/4-es nyomtatópapír, mappa, akvarell papír, tempera  vagy akril (lehetőleg tégelyes, nagyobb formátum), akvarell (anilin), pasztell készlet, lehetőleg 24 db-os, pasztell ceruza 3 db, ecsetek, szivacs, filctollak, linó, linókészlet, papírszalvéta, ragasztó, olló, sniccer

Képen látható munkát készítette: Légrádi Anna

MILYEN ESZKÖZÖKRE LESZ SZÜKSÉGED?

 • Laptop
 • Szoftverek: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, InDesign, (a teljes Adobe csomag diák verziója megvásárolható nálunk, kedvezményes áron), Rhinoceros 3D (egy évre ki tudod bérelni tőlünk kedvezményes áron)
 • Design sketchinghez: 5-6 db pasztell ecsetfilc (bézs, szürke leghalványabb árnyalatok), tűfilcek, fekete golyóstoll, esetleg akvarell (nem kötelező), A/4-es papírok (500 db)
 • Rajz / stílusgyakorlatok órára: tus vagy fekete filctoll, ceruza, szén, pitt, monopolradír, olcsó hajlakk, rajzpapírok A/2, A/3, sketchbook vagy 500 db a/4-es nyomtatópapír, mappa, akvarell papír, tempera  vagy akril (lehetőleg tégelyes, nagyobb formátum)

Képen látható munkát készítette: Légrádi Anna

Célod egy sikeres felvételi magyar vagy külföldi design egyetemre? Nézz bele a Corvin Kibeszélőbe, ahol a három legmenőbb design egyetem oktatói voltak a vendégeink.

OKTATÓK

Sipos Marica

szobrászművész
formatervező

Árpás Renátó

formatervező

Wellisch Péter

formatervező

Szöllősi Tamás

cégvezető
technológus

Király Fanni

ötvös
formatervező

TANTÁRGYAK

Formaalkotás         Tervezéselmélet         Vizuális kommunikáció         Tervezési gyakorlat         Modellezés         Folding         Koncepció építés         Környezetkultúra         Papírplasztika         Designelmélet         Designsketching         Ergonómia         Tárgyfotó         Tárgyelemzés         Plasztika Térelemzés         Rajzi gyakorlat         Formatan         Bútortervezés         Anyagismeret         Technológia         Design thinking         Fenntartható design         Social design         Látványtervezés         Concept store         Téranalízis         Portfólió építés         Photoshop         Illustrator         InDesign         Rhinoceros 3D

MENNYI IDŐ?

A KÉPZÉS IDŐTARTAMA:
TÉR- ÉS FORMATERVEZÉS / 1 év / 227 óra
Heti 2x 3 óra szakirányú tervezés, digitális ismeretek és heti 1
alkalom rajzóra, 2 hónpon keresztül, 1X3 óra műhelygyakorlat.

Amennyiben design egyetemre készülsz (formatervező vagy építőművész szakirányokra), több rajzórára lesz szükséged, mert a portré és az aktrajz elvárás a felvételiken. Ha formatervező hallgatónk vagy, 3000 Forint kedvezménnyel vehetsz részt plusz rajzórákon a suliban.  

MILYEN IDŐPONTOKBÓL VÁLASZTHATSZ?

A fennmaradó helyeket augusztus 25-ig van lehetőséged megpályázni.

A csoportokat a sikeres felvételt követően, a regisztráció alkalmával választhatja ki a képzésben résztvevő, amennyiben a kiválasztott csoportban van hely.

A csoportválasztás a regisztrációkor érkezési sorrendben történik.

Szakirányú órák

A CSOPORT / Kedd 17:00-20:00 + Szombat 9:15-12:15 / 5 fő

B CSOPORT / Szerda 17:00-20:00 + Szombat 12:30-15:30 / 6 fő

Rajz- és stílusgyakorlat

Kedd 13:30-16:45 / 10 fő

Kedd 17:00-20:00 / 10 fő

Csütörtök 17:00-20:00 / 10 fő

 MENNYIBE KERÜL?

KÉPZÉSI DÍJ:

79 000 ft helyfoglaló
+ 180 000 ft/ félév

KÉPZÉSI DÍJ / KEDVEZMÉNNYEL:

79 000 ft helyfoglaló
+ 340 000 ft/ év
,
(20 000 ft kedvezmény)

HOGYAN TUDSZ JELENTKEZNI?

A fennmaradó helyeket augusztus 25-ig van lehetőségetek megpályázni.

A képzésekre felvételizni szükséges. A jelentkezési oldalon.

 • töltsd ki légyszíves a jelentkezési lapot

 • töltsd fel az elvárt felvételi anyagot:  8 db kép, 4 db látvány után készült rajz, és 4 db kreatív munka (rajzok, tervek, makett fotók stb)

 • A felvételi eljárás díja: 6350 ft.

Felvételi eredményéről augusztus 27-ig értesítünk.

A képzésre a regisztráció határideje: szeptember 2.

 • itt kell megadnod adataidat
 • itt fogsz képzési csoportot választani és
 • tandíjfizetési ütemezést
 • a beiratkozáshoz időpontot
 • itt kell térítened vagy 79 000 ft előleget 

Beiratkozások időpontjai: május 9, 10, 11, melyre személyesen várunk Téged!

A képzések szeptember 16-i héten indulnak.

 

A CORVIN

A Corvin rajziskola 1994 óta sikeresen
működő, a képzőművészet és a design 
oktatásán alapuló művészeti iskola.
Sokszínű képzéspalettánkon minden
művészet iránt nyitott érdeklődő
megtalálhatja a számára
leginspirálóbb kurzust.