fbpx
Corvin Rajzisklola logoKÉPZÉSEINK

DESIGNER FELNŐTTKÉPZÉS

ANIMÁCIÓ/MOZGÓKÉP

GRAFIKA BRAND DESIGN

GRAFIKA ILLUSZTRÁCIÓ

GRAFIKA WEB DESIGN

TÉR- ÉS FORMATERVEZÉS

RAJZ & FESTÉSZET

TINI RAJZI ELŐKÉSZÍTŐ

RÖVID KÉPZÉSEK

AKVARELL FESTÉSZET

ÁLLATI GRAFIKÁK

DIGITÁLIS ILLUSZTRÁCIÓ

GRAFIKAI TECHNIKÁK

KARAKTERTERVEZÉS

KÉPREGÉNY

KÖNYVKÖTÉSZET

MESEILLUSZTRÁCIÓ

OLAJFESTÉSZET

PASZTELLKRÉTA

POP-UP KÖNYV

VEGYES TECHNIKÁK

KALLIGRÁFIA

FELVÉTELI ELŐKÉSZÍTŐK

TEXTIL / DIVAT

ÉPÍTŐMŰVÉSZ

MŰVÉSZETTÖRTÉNET

NYÍLT NAP

KIBESZÉLŐ

RÓLUNK

KAPCSOLAT

SZERZŐDÉSI FELTÉTELEINK

PARTNEREINK

TÉR- ÉS FORMATERVEZÉS

Legyél designere egy jobb világnak!

A jól, ésszerűen tervezett használatitárgyak, bútorok, belső terek nagyban befolyásolják életminőségünket, a jó designer releváns tártasadmi problémákra reflektál a design eszközrendszerének alkalmazásával.

Képzésünk célja, hogy hallgatóink a formatervezés és a belsőépítészet, látványtervezés alapvető eszközeitől kiindulva, napjaink változó világával lépést tartva és eligazodva a különböző stílusirányzatok között, az aktuális trendekhez és piaci viszonyokhoz illeszkedő, stabil szakmai alapokat elsajátítsák, miközben kialakítják egyéni formavilágukat.

 

Ha kíváncsi vagy, miért jó Corvinosnak lenni, gyere el nyílt napunkra!

NÉZZ BELE A FORMATERVEZŐ KIBESZÉLŐNKBE! 

A carouselen látható munkákat készítették:
Fehérvári Panna Dóra, Balogh Zsombor, Mrkobrad Nikola, Mátravölgyi Zsofia, Varga Bogi, Hermándy-Berencz Ákos

MI A CÉLUNK?

A folyamatos konzultációkkal kísért projektfeladatok megoldásának köszönhetően, hallgatóink a naprakész elméleti tudás megszerzése mellett a 3D-s digitális kivitelezésben is gyakorlott, innovatív látásmódú tervezőkké fejlődhetnek. Egy éves képzésünk során használati tárgyak, bútorok és térkiegészítők, bel- és kültéri projektek tervezésére helyezzük a hangsúlyt.

A professzionális látvány és koncepciótervek készítése mellett a Német- Magyar lemezmegmunkáló Kft-vel kialakított kapcsolatunk lehetővé teszi, hogy hallgatóink közvetlenül sajátítsanak el anyag és technológiai ismereteket, sőt a legjobban sikerült tervek kivitelezésre kerülnek, így a gyártás folyamatába is bekapcsolódhatnak, megismerkedhetnek valós, piaci elvárásokkal. A képzés végén mindenki összeállíthatja versenyképes portfólióját, mellyel sikeresen pályázhat design stúdiók által hirdetett látványtervező munkákra, illetve sikerrel felvételizhet bármely magyar, illetve külföldi design egyetem  formatervező illetve építőművész MA vagy BA szakirányaira.

Képen látható munkát készítette: Balogh Zsombor

MIÉRT A CORVINT VÁLASZD?

Hogyan érjük el, hogy felkészültebb legyél mint pályatársaid?
Igaz, hogy nagyon magasak a Corvinban az elvárások, viszont diákjaink már az első félévben megismerik, és használni tudják a 3D technika és a makettezés alapvető eszköztárát, így a másodok félévben lehetőség van komplexebb koncepciótervek kidolgozására, piacképes portfólió összeállítására.

Diákjainkat pályáztatjuk hazai és nemzetközi megmérettetéseken, munkáik rendszeresen
jelennek meg offline és online médiafelületeken, évvégi kiállításunkra a szakma képviselői
is meghívást kapnak hogy ezzel segítsük őket pályájukon, a sikeres egyetemi felvételi
szinte garantált.

MIÉRT A CORVINT VÁLASZD?

Hogyan érjük el, hogy felkészültebb legyél mint pályatársaid?
Igaz, hogy nagyon magasak a Corvinban az elvárások, viszont diákjaink már az első félévben megismerik, és használni tudják a 3D technika és a makettezés alapvető eszköztárát, így a másodok félévben lehetőség van komplexebb koncepciótervek kidolgozására, piacképes portfólió összeállítására.

Diákjainkat pályáztatjuk hazai és nemzetközi megmérettetéseken, munkáik rendszeresen
jelennek meg offline és online médiafelületeken, évvégi kiállításunkra a szakma képviselői
is meghívást kapnak hogy ezzel segítsük őket pályájukon, a sikeres egyetemi felvételi
szinte garantált.

HOGYAN ÉPÜL FEL A KÉPZÉS?

A képzés négy 8 hetes modulból áll. Hallgatóink heti egy alkalommal vesznek részt tervezéselmélet órákon, ahol releváns, naprakész design gondolkodást sajátítják el koncepciótervek fejlesztésével foglalkoznak, heti egy alkalommal 3D látványtervezést tanulnak.

Hangsúlyt fektetünk a rajzi alapok, designsketcing elsajátítására, valamint technológia és anyagismeretre. A képzés heti 2-3 x 4 óra elfoglaltságot jelent. Az esti és szombati tanóráknak köszönhetően designerképzésünk munka vagy egyéb tanulmányok mellett is végezhető.

Képen látható munkát készítette: Kökényes Melinda, Gáspár Petra, Kercsmár Zsuzsanna, Vétek Vilmos

KIKET VÁR A DESIGNERKÉPZÉS?

Várunk olyan kreatív felnőtteket, pályamódosítókat, akik a belsőépítészet, formatervezés, látványtervezés területein szeretnének hivatásos alkotókká válni, komoly érdeklődést mutatnak a design trendek, tendenciák iránt és érzékenyek a releváns társadalmi problémákra.

A képzésen szívesen látjuk a kreatív, önmagukat tovább képezni vágyó vállalkozókat, mérnököket, technológusokat, tárgyalkotó szakterületen dolgozókat, magyar és külföldi design egyetemek BA és MA felvételijére készülő fiatalokat (Mome, METU, AMI, SE SKK, UAAV, UDK). A magas szinvonalú rajzoktatásnak köszönhetően hallgatóink sikeres felvételi vizsgája szinte garantált.

Képen látható munkát készítette: Balogh Zsombor

KIKET VÁR A DESIGNERKÉPZÉS?

Várunk olyan kreatív felnőtteket, pályamódosítókat, akik a belsőépítészet, formatervezés, látványtervezés területein szeretnének hivatásos alkotókká válni, komoly érdeklődést mutatnak a design trendek, tendenciák iránt és érzékenyek a releváns társadalmi problémákra.

A képzésen szívesen látjuk a kreatív, önmagukat tovább képezni vágyó vállalkozókat, mérnököket, technológusokat, tárgyalkotó szakterületen dolgozókat, magyar és külföldi design egyetemek BA és MA felvételijére készülő fiatalokat (Mome, METU, AMI, SE SKK, UAAV, UDK). A magas szinvonalú rajzoktatásnak köszönhetően hallgatóink sikeres felvételi vizsgája szinte garantált.

Képen látható munkát készítette: Balogh Zsombor

MILYEN VÉGZETTSÉGED LESZ?

A képzés sikeres elvégzésének eredménye iskolánk magániskolai középszintű tanúsítvány és a képzés alatt született munkákból összeállított versenyképes designer portfólió, mellyel építész és design stúdiókban látványtervező munkák sikeres elnyerése mellett BA és MA szintű egyetemi felvételik szakmai elvárásait is teljesíti.

Képen látható munkát készítette: Balogh Zsombor

OKTATÓK

Sipos Marica

szobrászművész
formatervező

Árpás Renátó

formatervező

Szöllősi Tamás

cégvezető
technológus

Király Fanni

ötvös
formatervező

TANTÁRGYAK

Formaalkotás         Tervezéselmélet         Vizuális kommunikáció         Tervezési gyakorlat         Modellezés         Folding         Koncepció építés         Környezetkultúra         Papírplasztika         Designelmélet         Designsketching         Ergonómia         Tárgyfotó         Tárgyelemzés         Plasztika Térelemzés         Rajzi gyakorlat         Formatan         Bútortervezés         Anyagismeret         Technológia         Design thinking         Fenntartható design         Social design         Látványtervezés         Concept store         Téranalízis         Portfólió építés         Photoshop         Illustrator         InDesign         Rhinoceros 3D

MENNYI IDŐ?

A KÉPZÉS IDŐTARTAMA:
TÉR- ÉS FORMATERVEZÉS / 1 év / 326 óra
Heti 2x 3 óra szakirányú tervezés, digitális ismeretek és heti 1
alkalom rajzóra, 4 hónpon keresztül, 1X3 óra műhelygyakorlat.

MILYEN IDŐPONTOKBÓL VÁLASZTHATSZ?

SZAKIRÁNYÚ ÓRÁK

A csoport: hétfő 17:00-20:00 és szombat 09:00-12:00 (13 Fő)
B csoport: kedd 17:00-20:00 és szombat 12:30-15:30 (12 fő)

RAJZ ÉS STÍLUSGYAKORLAT

kedd 09:00-12:15 (10 fő)
kedd 16:45-20:00 (10 fő)
csütörtök 16:45-20:00 (10 fő)

 MENNYIBE KERÜL?

KÉPZÉSI DÍJ:
Évente: 69 000 ft helyfoglaló
+ 180 000 ft/ félév

KÉPZÉSI DÍJ / KEDVEZMÉNNYEL:
Évente: 69 000 ft helyfoglaló
+ 340 000 ft/ év
,
(20 000 ft kedvezmény)

EARLY BIRD:
389 000 ft/ év
,
(40 000 ft kedvezmény)

HOGYAN TUDSZ JELENTKEZNI?

A képzésre felvételizni szükséges.
Felvételi jelentkezésedet a lenti gombra kattintva teheted meg március 1-től május 7.-ig, itt töltheted fel a felvételi elbíráláshoz szükséges munkáidat
(4 db látvány után készült rajzot és 4 db bármilyen eszközzel készült kreatív munkát, vázlatot, fotót jpg vagy pdf formátumban)
– kitöltheted a jelentkezési lapot
– a felvételi eljárás díját, 6350 ft-ot is itt tudod kifizetni a bankkártyáddal.

Online rendszerünk automatikus számlát küld, de az új kormányrendelet értelmében kizárólag magánszemélyeknek tudunk számlát kiállítani. A tanfolyamot KATA-s vállalkozás műkődteti, nyilvántartási száma: FKB/2022/000823

A CORVIN

A Corvin rajziskola 1994 óta sikeresen
működő, a képzőművészet és a design 
oktatásán alapuló művészeti iskola.
Sokszínű képzéspalettánkon minden
művészet iránt nyitott érdeklődő
megtalálhatja a számára
leginspirálóbb kurzust.