
MUTASD A NYULADAT!
Húsvéti #CORVIN_CHALLANGE
A Húsvétra való tekintettel játékra hívjuk a leendő illusztrátorokat, animosokat és az animáció, illusztrátor képzés ben résztvevőinket!
Ti, illusztrátorok, kreatív alkotók milyennek képzelitek a húsvéti nyulat? Osszátok meg velünk! Taggeljétek a @corvinartschool -t, és a legjobb nyuszi illusztrációk ugranak a Facebook és Instagram storynk-ba! Ne felejtsétek el a #corvin_challenge hashtag-et használni, hogy lássuk az összes rajzot vagy animációt!
Talán már te is az illusztrátor képzés ünkre jársz? Vagy csak tervezed? Játssz velünk, vegyél részt egy kreatív közösségi alkotásban!

Mit csinál a nyúl, ha nem Húsvétol?
Az egyik kedvenc nyúl illusztrációnk a Corvinban a Kollár Árpád írta: “Milyen madár?” c. könyv lapjain felbukkanó kalapos nyúl figura, melynek humoros karakterét Nagy Norbert illusztrátor álmodta papírra. Nagyszerű példája a játékos grafikák kortalanságának, a felnőttes hangulatú, de mégis gyerekközeli alak, aki a kötetben végigkísér minket. Az illusztrátor koncepciója fokozatosan alakult ki, így maguk az illusztrációk ilyen metódussal készültek.
A képi világ szándékosan nem gyermekded, így a gyermekhez szóló felnőttet idézi meg. Az illusztrációk keretbe foglalják a történetet, nem történeti, hanem szemlélői szempontból. A grafikák ebben az esetben az író szellemiségét, jelenlétét is illusztrálják, nem csupán a verseket. Norbert illusztrációi bizarr, ám mégis varázslatos hangulatot adnak a kötetnek, az emberi attribútumokkal szó szerint felruházott szereplők, pl. fürdőnadrágos vagy épp cilinderes nyúl, a visszafogott színvilág elszakadnak a klisés ábrázolástól. A grafikus elmondása alapján egy gyerekkönyvet ugyanolyan szellemiségben illusztrál, mint egy felnőtteknek szólót, az absztrakció mértéke, amiben eltérhetnek a rajzok. Ezt a hangvételt szépen megtestesíti a könyv.

Illusztrátor, akire büszkék vagyunk!
Norbi is, mint sok más illusztrátor a Corvinból indult, fotósként kezdte a MOMÉT, de kisvártatva váltott, és grafika képzésen végzett. Mára a magyar illusztrátor szakma legkarakteresebb alkotói közt tartják számon. Számos szakmai sikert tudhat már magáénak, idén a Budapesti Illusztrációs Fesztivál egyik fődíjasa volt. Készített már illusztrációt Szabó Magda és Ady Endre ünnepi kötetébe is. A fent említett könyvhöz készült rajzai pedig 2014-ben elnyerte az egyik legnevesebb hazai megmérettetésen, az Arany Rajzszög-ön a Kulturális díj-at.
Nem Norbi az egyetlen büszkeségünk, hiszen tanáraink is elismert illusztrátorok, szakvezetőnk, Rofusz Kinga a szakma egyik legismertebb alkotója. A fiataljainkra is nagyon büszkék vagyunk, akik nálunk illusztrátor képzésünkön, grafika képzésünkön is, de ezzel egy időben sikeres designerként is aktívan dolgoznak. Az idei évben Szinvai Dániel, a 168 óra egyik illusztrátora két díjat is elhozott a Budapesti Illusztrációs Fesztiválról, Turi lilla pedig tavaly kapott nagydíjat. Ősztől kezd az illusztrátor képzésünkön Jásdi Juli is. Ők mindhárman Corvinos hallgatók voltak a Corvin grafika képzésén, majd egyetemi éveik után visszatértek, hogy kineveljék az új grafikus, illusztrátor generációt.
Te is szeretnéd az illusztrátorok útját járni? Akkor játssz velünk!
KÜLDD A NYUSZIDAT ÉS KERÜLJ REFLEKTORFÉNYBE!
Mindenkinek Boldog Békés Húsvétot kívánunk!