corvin-rajziskola-concept-art-aonseptartist-grafika-animáció-kepzes-designer-tanfolyam-oktatas-szak-szakkepzes-muveszetoktatas-felnottkepzes_slider

CONCEPT ARTIST A FELTÖREKVŐ DESIGN SZAKMA

Napjainkban egyre divatosabb a concept art területe, hiszen életünk digitális része folyamatosan növekszik, eszkalálódik. Rengeteg film és animáció kerül a piacra, tömegek függnek a telefonjaikon különféle játékokat pötyögtetve. Ezek mindegyikének a megálmodásához a concept artistokra van szükség!

Concept artist a vizionárius

Mit takar az a kifejezés, hogy concept artist? Mi az a concept art ?

A concept art egy olyan kortárs design vonal, aminek művelője egy összetett tudással rendelkező, digitális technikákban messzemenőkig jártas karakter-és látvány-és hangulat tervező. No nem feltétlen a színházira kell gondolni, de adott esetben egy concept artist akár díszletekhez is képes látványterveket megálmodni,a filmes szakmában például nem ritka, hogy concept artisttal találkozunk. Concept art műfajába tartozik a különféle digitális hátterek, látványok tervezése, számítógépes illetve telefonos játékok karaktereinek és koncepciójának tervezése is. Valójában ez az illusztráció egyik válfaja, melyben egy hangulat, látványvilág megelevenítése a cél, legyen az egy játéké vagy akár filmé.

A concept artist tere

Hol dolgozik egy concept artist? Milyen feladatköröket láthat el? Egy concept artist előtt számos munkalehetőség áll. Ahogy fent említetettem, a legmeghatározóbb vonal a filmek és a játékok világa, de egy concept artist szakmai tudása alkalmas könyvillusztrációk vagy akár könyvborítók megtervezésére is. A játékok népszerűsége miatt a játéktervező cégek folyamatosan keresik a friss concept artistokat, akik újabb és újabb színeket tudnak behozni a kínálatba, így frissen tartva azt!

Concept artist szakma a vágyad ?

Hogyan válhat valaki concept artisttá? Milyen skilleket kell ehhez elsajátítani?

Egy jó concept artist képes pár képbe belesűríteni egy egész történetet, olyan mintha a történetek kivonatát, esszenciáját alkotná meg a vizualitás eszközeivel. Ezt az instant üzenetet bontják ki később a kreatív teamek, így a concept artist az aki egy -egy film vagy játék vizuális alapvonalait meghatározza, így a hangulatot is előre definiálja. Hogy ilyen lényegre törő design képességekkel rendelkezz elengedhetetlen az egyszerűsítés és a lényeglátás képessége. Ahhoz, hogy concept artisstá válj meg kell tanulj absztrachálni, egy karakter legfőbb jegyeit kiemelni, artikulálni. Az ide vezető út a rajzolással, rajztanulással kezdődik, majd célzottan elvégezhetsz szakirányú képzést.

A mi mozgókép-animációs képzésünkkel is megalapozhatod concept artist jövődet!

Itt megtanultok karakter és látvány tervezni, ezeket megmozgatni. Megtanultok rövid animációkat készíteni, különféle helyzetek, történeteket a vizualitás síkjára emelni, egyedi színekkel felruházni! Concept artra fel!