corvin-rajziskola-3D-larvanytervezes-tanfolyam-kepzes-designer-oktatas-szak-szakkepzes-felnottkepzes

3D LÁTVÁNYTERVEZÉS TANFOLYAM VAJON ELENGEDHETETLEN?

Milyen területeken használják a 3d látványtervezést? Észrevétlenül a különféle design ágazatokon belül folyamatosan használják a 3d látványtervező tanfolyamokon szerzett tudást. A belsőépítészeti tervekhez  készülnek ilyen látványtervek, különböző tárgyak gyártása előtt is szükség van hasonló látványtervekre, de még az ikea konyhatervező szoftvere is olyan tudáson alapul, ami egy 3d látványtervező tanfolyamon elsajátítható.

3d látványtervező tanfolyam, ami kell vagy valami más?

Felmerülhet a kérdés vajon mi kell a nagyon ütős 3d látványtervek készítéséhez ? Mi az a  tudás és hol lehet megszerezni, amivel az ember már boldogulni is tud. Fontos különbséget tenni a 3d látványtervező tanfolyam és a belsőépítészeti vagy épp formatervező képzés közt! Mit tanulsz egyiken és mit a másikon? Egy tér-és formatervező képzésen komplex tervezői gondolkodást tanulhatsz meg, tanulsz funkcionalitásról, esztétikáról, arányokról, végfelhasználásról. Ezzel szemben egy 3d látványtervező tanfolyamon csak látványterveket készítetek, tervek, elképzelések alapján, de nem leszel birtokában releváns tervezői tudásnak maximum nagyon alapvető dolgoknak!

Akkor mi az amit egy 3d látványtervező tanfolyamon tanulsz?

A 3d látványtervező tanfolyamokon megtanulhatod ezeknek a vizuáloknak a szoftveres hátterét. Megtanulod egy tér optimális bevilágítását, fotók készítését! Megtanulsz különféle anyagminőségeket, tereket megjeleníteni. Ezzel a tudással segíthetsz a megrendelők és az építész, belsőépítész közt hidat építeni, segítheted az ő munkájukat! Milyen munkakörnyezetben jönnek még jól egy 3d látványtervező tanfolyamon elsajátítottak? +d -s látványterveket használnak még különféle filmes jelenetek megtervezésekor vagy akár számítógépes játékok tervezése során!

Miért menj 3d látványtervező tanfolyam helyett komplexebb képzésre?

Ha valóban a design földjén akarsz megélni, akkor a 3d látványtervező tanfolyam kevés lesz. Egy designer kreatív, érdeklődő, jó probléma megoldó! Eggy 3d látványtervező szakember az valójában csak kivitelező nem a megálmodó! Mitől ergonomikus egy bútor? Hogyan lesz egy autó a légellenállásra optimalizálva? Hogy lehet egy igazán menő napelemes térbútort tervezni? Vagy milyen design tárgyakat lehet az újrahaszosítás technológiáival létrehozni? Ezeket és még sok minden mást csak a célzott szakmai képzéseken tudsz megtanulni. Ha kreativitásodnak akarsz teret engedni, akkor ne 3d átványtervező tanfolyamra menj, hanem egy valódi designer képzésre!