
CORVIN KIBESZÉLŐ
PÁLYAVÁLASZTÁSI TANÁCSADÓ
ÉRDEKESSÉGEK
PÁLYÁZATOK
PÁLYAVÁLASZTÁSI TANÁCSADÓ

Interjú Juhász Ádám formatervezővel
Juhász Ádám elismert formatervező, volt Corvinos, a MOME-n végzett. Különleges formájú és fényű világító testek tervezésével foglalkozik. Saját márkája az ADAMLAMPS nevet viseli, mely már nemzetközileg ismert.
Jó olvasást kívánunk a vele készített interjúhoz!

Interjú Nagy Adrien textil- és ékszertervezővel
Nagy Adrien elismert textil- és ékszertervező, volt Corvinos, a MOME-n végzett, jelenleg ugyanitt egyetemi adjunktus. Az általa megálmodott és megvalósított divatékszer márka a RIENNE CREATIONS nevet viseli.
Jó olvasást kívánunk a vele készített interjúhoz!

Interjú Tóth Tamás plakáttervezővel
Tóth Tamás elismert plakáttervező, volt Corvinos. A Képzőművészeti Egyetemen végzett, azóta négy kiállítása volt és olyan díjakat tudhat magáénak, mint a József Cserny Symposion Award és a II. International Poster Biennale − Special Award.
Jó olvasást kívánunk a vele készített interjúhoz!

EGYEDI GRAFIKÁT TERVEZÜNK NEKED!
Szeretnénk felajánlani kezdő kisvállalkozásoknak, kézműveseknek, nonprofit szervezeteknek, hogy szolgáltatásaitokhoz, termékeitekhez egy ingyenes grafikai kisarculatot illetve csomagolást tervezünk. Sőt még választhattok is a jobbnál jobb tervek közül!

Hova felvételizzek? – MOME grafika
A pályaválasztás előtt mindig sok a kérdés, nehéz a döntés. Blogunk nem titkolt szándéka, hogy a fiatalokat, pályamódosítókat segítse az útkeresésben, bemutasson pályákat, képző intézményeket. Ezúttal a MOME grafika két oktatóját, Marcell Tamást DLA (BA szakfelelős,BA szakvezető, egyetemi docens ) és Simon Péter Bencét DLA (MA szakvezető, egyetemi adjunktus) kérdeztük. Körbejártuk a grafika MA és BA képzésének sajátosságait, követelményeit, az egyetem különleges lehetőségeit. A MOME az egyik olyan hazai egyetem, amivel kapcsolatban sokakban az a prevízió él, hogy arra születni kell, hogy valaki oda bekerüljön, az elhangzottakkal beszélgetőpartnereink ezt a koncepciót vagy az ehhez kapcsolódó szorongást is szeretnék oldani a jelentkezőkben. A BA-val kapcsolatos kérdésekben Marcell Tamás, az MA témakörével kapcsolatban pedig Simon Péter Bence kalauzolt minket.

Designerek útja a grafikus képzések világa előtt
Már megszokhattátok, hogy időről-időre jelentkezünk különféle design szakembereket, művészeket, tanárokat bemutató cikkekkel. Ezúttal iskolánk oszlopos tagját, grafika szakunk szakvezető oktatóját, a csomagolás mágusát Tóth Juditot (Judy-t) kérdeztük. Judy még abban az időben csapott a lovak közé, mikor se híre, se hamva nem volt fősikolai grafikus képzéseken kívül eső tanfolyamokról, pár hónapos gyorstalpaló grafikus szakmát ígérő képzésekről vagy hasonló úri huncutságokról.

Zsákutcák és repülőrajtok a művészeti képzés sűrűjében
Hogyan válassz magadnak művészeti képzést? Melyik tanfolyamot, sulit válaszd? Továbbtanulás vagy pályamódosítás? Hogyan készülj? Hol tanulj tovább? Ezekre a kérdésekre kutatjuk a válaszokat eheti blogunkban.

A grafika önállósult ága, a webdesign
Napjainkban a webdesign szinte egy teljesen különálló grafikai műfaj. Hogy miért? Alapjaiban szinte megegyezik az eddig is létező felhasználással, de a felületek amikre dolgozik azok nagyon széles skálán mozognak és interaktivitásuk miatt egyedi tényezőkkel is operálnak.

Művészpályák a nagyító alatt No.4. – Grafika
Ezúttal animáció szakos oktatónkat Bogó Krisztit kérdeztük, aki egy igazi polihisztor, területei: grafika, animáció és illusztráció. Kriszti első körben a MOME égisze alatt végzett grafikus területen, majd egyre bővül érdeklődésének és munkásságának palettája! Ismerjétek meg történetét és a szakmák közti ívelését!

Illusztrátor a nagyító alatt No.3. Rofusz Kinga
Hazánk egyik legismertebb és elismertebb illusztrátora, szürreális karakterek ködfátylas világok álmodója Rofusz Kinga. Munkáit átszövi a melankólia vagy valami kontemplatív létállapot megidézése. Illusztrációi egyben vizuális filozófiának is tekinthetőek, melyek megjelenitik az élet nagy kérdéseit vagy épp kihangosítják belső gondolatainkat, érzéseinket.

Művészpályák a nagyító alatt! No 2.
Másodízben szintén egy fiatal oktatónkat, Sásdi Laurát kérdeztük, aki egyből két szakmát is űz, hiszen tervezőgrafikusként és illusztrátorként is alkot. Munkái ezáltal rendkívül sokszínűek, tervez illusztrációkat, csomagolásokat, pop-up könyveket, játékokat és még sorolhatnánk! Kiállított már az Aranyrajzszög kiállításán, díjat nyert a Holnapután c. pop-up könyvével és ez csak a kezdet. No de meséljen Ő maga!

Művészpályák a nagyító alatt! No1.
Első ízben a Corvinos kezdő grafikusokat a szoftveres berkekbe bevezető, kalauzoló Szinvai Dánielt kérdeztük, ő az egyik legfelkapottabb fiatal illusztrátor napjainkban, arra voltunk kíváncsiak, ami nektek is érdekes lehet, hogy hogyan találta meg az utat az illusztrációhoz, mi a siker titka, hogyan lesz valaki szabadúszó? A MOME tervezőgrafika szakát végezte 2019-ben, azóta pedig karrierje szélsebesen ível felfelé. Fiatal kora ellenére már számos sikert tudhat magáénak, a 2021-es Budapesti Illusztrációs Fesztiválon például két díjat is bezsebelt. Munkáit számos helyen láthatjátok, illusztrál mesét, verset, cikkeket, de még a Magyar Nemzeti Múzeum imázskampányában is az ő munkáit láthatjátok!

CORVIN KIBESZÉLŐ / Hogyan leszel sikeres formatervező designer?
Idén újult erővel térünk vissza “ Kibeszélő” podcast sorozatunkkal, mely a tavalyitól eltérően idén nem intézmény, hanem szakma fókusszal kerül megrendezésre. Mit jelent ez a gyakorlatban? Végigvesszük a meghatározó kreatív szakmákat, az ehhez tartozó művész, illetve designer képzéseket. Meghívottjaink élvonalbeli designerek lesznek, akik nem csak designerként, de oktatóként is egy szebb jövőért dolgoznak! Így ez érdeklődők első kézből kaphatnak továbbtanulási, pályaválasztási- és karrier tanácsokat! Gyertek, jó lesz!

Utazások az animációs szakma bugyraiba, avagy mi az, hogy storyboard artist?
Érdekel az animációk izgalmas terepe, de kuszának tűnik, hogy pontosan mi mit takar vagy mit kezdhetsz pl. storyboard artistként? Következő kis írásunkban ezt a témát fésülgetjük és helyezzük kontextusba az egyes szegmenseket, kiemelt figyelemmel a storyboard artist-ot.

Grafika a design és a képzőművészet határmesgyéje
A grafika azon különleges kreatív szakmák közé tartozik, ami célközönségtől, felhasználástól függően rendkívül sokféle lehet. De mik ezek a körülmények? A grafikán belül mi az, ami inkább a képzőművészet -és mi az ami inkább a design területének tekinthető? Mi az, ami valahol a kettő közt lebeg? Kezdjük az elején!
Egyetemeket és piaci szereplőket, designereket kérdeztünk a kreatív szakma ördögéről!
A művészeti – és designer pályákra készülő fiatalok, érdeklődők számára indítottunk egy podcast sorozatot, melyet továbbtanulási útmutatónak szánunk, hogy így segítsük a fiatalokat a döntéshozásban. Eljöttek hozzánk a hazai meghatározó művészeti felsőoktatási intézmények képviselői, akik a felvételikről és képzéseikről meséltek. Beszélgettünk designerkkel, akik a szakmájukba, a szabadúszó-létformába vagy épp az ügynökségi munka rejtelmeibe adtak betekintést. Így az érdeklődők kis ízelítőt kaphatnak a továbbtanulásról, elhelyezkedés lehetőségeiről! Mit tanulhatsz a képzőn? Milyen szakok közül választhatsz? Hogyan zajlik a képzés? Hogyan lehet sikeres a felvételid? Ezeket a kérdéseket járták körbe az egyetemek képviselői. A beszélgetéseket liveban közvetítettük, de rögzítettük is, ezek közül tudtok most lentebb csemegézni!
Jó nézelődést!

AUTÓTERVEZÉS A FORMATERVEZÉS SPECIÁLIS ÁGA
Tudtad? Az autótervezés a tér-és formatervezés egy különleges ága. Ha valakit érdekel a járműtervezés, annak elsőként tér-és formatervező képzés felé kell elindulnia. Magyarországon autótervezést felsőoktatásban a MOME-n lehet tanulni, ehhez megfelelő alapokat tudunk biztosítani formatervezés képzésünkön. Ha mindig is érdekeltek a járművek, autók, jó a térlátásod és érdekelnek a technika vívmányai, akkor az autótervezés a te utad lehet.

CONCEPT ARTIST A FELTÖREKVŐ DESIGN SZAKMA
Napjainkban egyre divatosabb a concept art területe, hiszen életünk digitális része folyamatosan növekszik, eszkalálódik. Rengeteg film és animáció kerül a piacra, tömegek függnek a telefonjaikon különféle játékokat pötyögtetve. Ezek mindegyikének a megálmodásához a concept artistokra van szükség!
Mit takar az a kifejezés, hogy concept artist? Mi az a concept art ?

AMIT ÉRDEMES TUDNI, HA LAKBERENDEZŐ TANFOLYAM ELVÉGZÉSÉVEL KACÉRKODSZ!
Egy lakberendező tanfolyamon a diákok megtanulják első körben, hogy egy ügyféllel hogyan kell jól kommunikálni, hogyan kell az igényeit, kéréseit rögzíteni. Ez a rész különösen fontos, így egy jó lakberendező tanfolyam erre különös hangsúlyt fektet, hiszen a megrendelők általában szimpátia vagy ajánlás alapján választják ki, hogy kire bízzák otthonukat, kulcsszó a bizalom !

AZ ILLUSZTRÁCIÓ TANFOLYAM A ZSENIÁLIS KÉPI ÁBRÁZOLÁSHOZ VEZETŐ ÚT
Ha szeretnéd kihozni magadból illusztrátorként a legtöbbet, akkor mindenképp fontos egy jó illusztráció tanfolyam elvégzése. Ahhoz, hogy igazán egyedit alkoss szükséges, hogy legyen egy tanárod, mentorod, mert szükséges a visszaigazolás. Az illusztrációban kihívás, hogy az ember megszabaduljon az előképektől, ezt pedig magányosan sokkal nehezebb!

A UI / UX DESIGN MISZTÉRIUMA
Napjaink dinamikusan fejlődő design ágazata a UI / UX tervezés, ami elengedhetetlen az internetfüggő létformánkban. Ezen a területen dolgozó designerek azok akik ugyan láthatatlanul, de diktálják a tempót, irányítják a trendeket! A grafikai tervezés egy igen összetett ágazata a UI/UX, így megértése és elsajátítása is különös alaposságot igényel. Ezt a tudást csak igazán minőségi képzéseken érdemes magunkévá tenni, mert minden mindennel szorosan összefügg és csak a legrátermettebb oktatók valóban naprakészek!