Lépj ki a síkból és alkoss térben!

A Corvin rajziskolában törekszünk a komplex tudás átadására. Hallgatóinknak az anatómiai ismeretek elsajátítása után lehetősége nyílik a térbeli alkotásra is, mely fejleszti a térlátást, térbeli gondolkodást és a rajztudást. A portrérajzolással párhuzamosan a portrészobrászat alapjait is megismerheted Sipos Marica szobrászművész és Király Fanni ötvösművész vezetésével. Nálunk megtanulhatod a klasszikus portré megmintázásának technikáját életnagyságban, agyaggal, élő modell után.  Diákjaink szép eredménnyel nyernek felvételi a Képzőművészeti egyetem szobrász szakára, ám a mintázás hasznos lehet minden térbeli gondolkodást igénylő szakmában, mint a formatervezés, építészet, grafika. Szobrász szakra készülő hallgatóinkat kreatív feladatokkal segítjük az egyéni kifejezésmód elérésében, kortárs tartalmak megfogalmazásában. Gyere és próbáld ki magad térben!