RAJZ ÉS FESTÉSZET

NYÍLTNAP

KIBESZÉLŐ

PARTNEREINK

SZERETNÉL ELMÉLYÜLNI A KÉPZŐMŰVÉSZET ÁRAMLATAIBAN?
ISMERD MEG A MŰVÉSZET TÖRTÉNETÉT A KEZDETEKTŐL NAPJAINKIG!

A képzőművészet történetével foglalkozó kurzussorozatunkon hallgatóink vetítéssel illusztrált előadásainkon a kezdetektől a modernen át, egészen a kortárs művészetig kaphatnak áttekintést a művészettörténet jellegzetes korszakairól, a legfontosabb alkotókról és műveikről Győrffy László kortárs képzőművész előadásában.

KIKNEK SZÓL A KURZUS?
A kurzusokra várjuk az érettségire vagy művészeti pályára készülőket, a művészetet kedvelő és érteni vágyó felnőtteket, tehát mindazokat, aki szeretnének elmélyülni a művészettörténet rejtelmeiben.

A KURZUS FELÉPÍTÉSE

A képzés egy éves tanmenete három egymást követő kurzusból áll, melyekre külön-külön is lehetőség van beiratkozni.

I. Őskortól a 19. század közepéig (Realizmus)
A nyolc alkalmas kurzus az emberiség kezdetétől nagy ívet jár be az antik, majd a középkori, reneszánsz és barokk művészeten át a felvilágosodás utáni korszakig, a 19. század közepéig, amelyet a romantika művészképe és a realista törekvések jellemeznek.

II. Modernizmus: az impresszionizmustól a 20. század közepéig
A modern művészet hajnalától induló kurzus a századforduló és a 20. század elejének nagy izmusait / avantgárd mozgalmait veszi sorra a második világháborúig.

III. Kortárs művészet: 1945-től napjainkig
A harmadik kurzus a 1945-től egészen napjainkig mutatja be az egymást követő vagy az egymással párhuzamosan működő irányzatokat, a legfontosabb hazai és nemzetközi kortárs tendenciákat és művészeket.

MI VÁRHATÓ?

I. Őskortól a 19. század közepéig (Realizmus)

II. Modernizmus: az impresszionizmustól a 20. század közepéig

III. Kortárs művészet: 1945-től napjainkig

OKTATÓ

Győrffy László

képzőművész

A MODULOK STRUKTÚRÁJA:

2 tanóra alkalmanként / 1 alkalom hetente / 8 alkalom modulonként/ 3 modul évente

A KÜLÖNBÖZŐ MODULOKRA KÜLÖN IS TUDTOK JELENTKEZNI!

TANDÍJAK:

Egy modul: 35 000 Ft (8 alkalom/16 tanóra)
Egyéves tandíj / 3 modul: 90 000 Ft (24 alkalom/48 tanóra)

Személyes, készpénzes vásárlás esetén 11. kerületieknek és Corvinosoknak 2000 Ft kedvezmény modulonként.

MODULOK ÉS BEIRATKOZÁSI HATÁRIDŐK:

Dátumok:

I. MODUL: Őskortól a 19. század közepéig (Realizmus): 2023. okt. 13. – 2023. dec. 08. (November 3-án szünet.)
II. MODUL: 19.sz közepétől a II. Világháborúig (Izmusok) 2024. jan. 12. – 2024. márc. 01.
III. MODUL: II. Világháborútól napjainkig (Kortárs) 2024. márc. 22. – 2024. máj. 24. (március 29-én és május 17-én szünet.)

Időpontok:

Péntekenként 17:30 – 19:00 (online)

Beiratkozási határidők:

Az előadások limitált férőhelyesek, a csoportokat a befizetések sorrendjében töltjük fel.